Про встановлення меморіальної дошки
18 лютого 2020 року відбулось встановлення меморіальної дошки на будівлі колишньої церковноприходської школи, яка знаходиться за адресою: Запорізька область, Вільнянський район, село Петро-Михайлівка, вул. Матросова, буд. 86 (КП «Водоканал).
Будівля, яка знаходиться за вище вказаною адресою, є приміщенням першого дійсного сільського закладу народної освіти – Богуславської церковноприходської школи грамоти збудованої у 1906 році старанням приходського священика Андріївської церкви Успіння Пресвятої Богородиці Георгія Миколайовича Беззабави і меценатством місцевих поміщиків Іваненків. Сама будівля являє собою зразок архітектурного стилю середини ХІХ – початку ХХ століття. З огляду на потребу збереження історико-культурної спадщини, створення і популяризації мережі привабливих для туризму місць є доцільним приділяти увагу тим, практично єдиним об’єктам минувшини, які пройшовши випробування часом, збереглися до наших днів. Дійсне обгрунтування щодо встановлення меморіальної дошки сформулював член Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, старший адміністратор Відділу музейних комунікацій Національного заповідника «Хортиця» Микола Анатолійович Свидрань. Обгрунтування можна переглянути тут.