ОГОЛОШЕННЯ

https://www.irda.gov.ua/sites/default/files/styles/850xfull/public/field/image/21052019_yvaga-e1558533370199.jpeg?itok=O7MFC30C

ПАМ`ЯТКА

для мешканців  Петро-Михайлівської сільської ради про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру, а також укриття в захисних спорудах.

 

       Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій - це передача повідомлення через мережі радіомовних станцій і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.

 Запам’ятайте! Сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлено варіанти повідомлень на можливі надзвичайні ситуації.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації, територію (села, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження, порядок дій при надзвичайних ситуаціях, інша інформація.

ПОВІДОМЛЕННЯ будуть залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення міста та стану рятувальних і невідкладних аварійних і відновлювальних робіт.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

Якщо громадянин знаходиться вдома при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

 • тримати вдома постійно включеними репродуктори, радіоприймачі, телевізори для того, щоб слухати розпорядження і вказівки центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;
 • повідомити про отриману інформацію сусідів;
 • привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. При їх відсутності приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватно-марлеві пов’язки, плівку тощо);
 • постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, предмети особливої гігієни, запас їжі та інше;
 • провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;
 • уточнити місце найближчого укриття (підвальне приміщення) де можна укритися.

ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС В ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, театрі, на ринку тощо) негайно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись де поблизу знаходиться укриття і як найшвидше добратися і укритися в ньому, а якщо є час, якнайшвидше добратися до дому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

 

     Для укриття населення Петро-Михайлівської сільської ради від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру захисні споруди цивільного захисту (найпростіші укриття) розміщені за адресами:

Підвальне приміщення адміністративної будівлі сільської ради                       

с. Дніпровка, вул. Паторжинського 42б

Підвальне приміщення будівлі КО "Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів»

с. Дніпровка, вул. Паторжинського 42г

Підвальне приміщення будівлі ОКЗ загальної середньої освіти "Орієнтир"    

с. Петро-Михайлівка, вул. Миру 68

Підвальне приміщення будівлі сільського Будинку культури                              

с. Тернівка, вул. Центральна 35  

Підвальне приміщення будівлі  КЗ "Гнаровська ЗОШ  І ступеня"       

 с. Гнаровське, вул. Центральна 5

 

Варіанти повідомлень:

1. При аварії на хімічно небезпечному об’єкті

«УВАГА! Говорить керівник цивільного захисту  Петро-Михайлівської сільської ради!

Громадяни! Сьогодні … (дата, місяць і час) відбулася аварія на Аміакопроводі "Тольяті-Одеса" з викидом в повітря аміаку. Хмара зараженого повітря поширюється у … (такому-то) напрямку з швидкістю … км/г. В зону хімічного забруднення потрапляють: … (іде перерахування сіл).

Мешканцям сіл … (іде перелік). Надіньте ватно-марлеву пов'язку, змочену водою. Для укриття використовуйте підвали та нижні поверхи будинків!

          Мешканцям сіл… (іде перелік ) негайно залишити квартири (будинки), об’єкти господарської діяльності за планом евакуації і виходити у безпечні райони … (такі-то).

Всім громадянам надягти засоби індивідуального захисту.

Повідомте про це сусідів. Слухайте наступні наші повідомлення. У подальшому дійте у відповідності з нашими вказівками».

2. При аварії на радіаційно небезпечному об’єкті

«УВАГА! Говорить керівник цивільного захисту  Петро-Михайлівської сільської ради!

Громадяни! Сьогодні … (дата, місяць і час) відбулась аварія на Запорізькій атомній електростанції з викидом в повітря радіоактивних речовин. Хмара радіоактивного повітря поширюється у … (такому-то) напрямку з швидкістю … км/г і досягне території громади  через … (хв., год.). В зону можливого випадання радіоактивних опадів потрапляють: … (іде перерахування сіл).

Мешканцям сіл … (іде перелік) із приміщень не виходити, зачинити вікна, двері, здійснити герметизацію квартир (будинків) та місць утримання сільськогосподарських тварин. Пам’ятайте, що підвальні, заглиблені і загерметизовані приміщення є надійним місцем укриття від радіоактивних опадів.

Всім громадянам прийняти препарат йоду та привести у готовність засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри і постійно тримати їх при собі. За нашою командою або при необхідності, одягніть їх. При собі майте плівкові (полімерні) накидки, плащі або куртки.

Повідомте про це сусідів. Слухайте наступні наші повідомлення. У подальшому дійте у відповідності з нашими вказівками».

3. При загрозі катастрофічного затоплення

 «УВАГА! Говорить керівник цивільного захисту  Петро- Михайлівської сільської ради!

Громадяни!  Сьогодні … (дата, місяць і час) внаслідок прориву гідроспоруд Дніпровського каскаду можливе катастрофічне затоплення частини території наступних сіл: Тернівка, Губенське, Петро-Свистунове, Орлівське, Перун, Улянівка, Круглик.

Населенню, що проживає на території сіл Тернівка, Губенське, Петро-Свистунове, Орлівське, Перун, Улянівка, Круглик  перенести необхідні речі на горища, верхні поверхи будинків, підготувати необхідний одяг і взуття, зібрати продукти харчування. Перед виходом вимкнути електроенергію, газ і самим вийти в безпечні райони … (перерахувати які). Там пройти реєстрацію на збірних пунктах евакуації … (вказати адресу).

Якщо ви не змогли залишити зону катастрофічного затоплення, підготуйте підручні плаваючі засоби та підніміться на верхні поверхи будинків і споруд.

Про отриману інформацію сповістіть сусідів, надайте допомогу старим і хворим. За будь-яких обставин не втрачайте самовладання, не піддавайтесь паніці.

Слухайте наступні наші повідомлення. У подальшому дійте у відповідності з нашими вказівками і чекайте на допомогу аварійно-рятувальних сил».

4. При загрозі інфекційних захворювань (епідемій)

«УВАГА! Говорить керівник цивільного захисту  Петро- Михайлівської сільської ради!

Громадяни! На території … (яких сіл) з’явилися окремі випадки захворювання населення особливо небезпечними інфекційними захворюваннями на … (вказати які хвороби), що можуть перейти в епідемію. Потерпілі вживали в їжу продукти, закуплені на стихійних ринках, що не пройшли лабораторного контролю.

Громадяни! Ті, які спілкувалися з потерпілими та у яких з’явилися наступні симптоми … (вказати які) повинні негайно звернутися в лікувальні заклади для отримання необхідної медичної допомоги.

Попереджуємо громадян про небезпеку захворювання внаслідок споживання продуктів, які придбані на стихійних ринках міста.

         Громадяни!  Дотримуйтесь особистої і громадської гігієни. Бережіть здоров’я і життя як своє особисте, так і оточуючих людей».

 

Шановні мешканці громади!

 Виконавчий комітет Петро-Михайлівської сільської ради   повідомляє, що захисні споруди цивільного захисту (найпростіші укриття) розміщені за адресами:

Підвальне приміщення адміністративної будівлі сільської ради                                  с. Дніпровка, вул. Паторжинського 42б

Підвальне приміщення будівлі КО "Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів"                              с. Дніпровка, вул. Паторжинського 42г  

Підвальне приміщення будівлі ОКЗ загальної середньої освіти "Орієнтир"    

с. Петро-Михайлівка, вул. Миру 68

Підвальне приміщення будівлі сільського Будинку культури                                    

с. Тернівка, вул. Центральна 35  

Підвальне приміщення будівлі  КЗ "Гнаровська ЗОШ  І ступеня"       

 с. Гнаровське, вул. Центральна 5

Для орієнтування поблизу знаходяться таблички позначення споруд.

 

 

 

 

Шановні мешканці громади!

    З п’ятниці 9 квітня  на території Запорізької області вводиться  «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

    Розуміємо, що всі уже втомилися від обмежень та надмірної інформації щодо пандемії, проте, загроза COVID-19 наразі лишається серйозною як ніколи. Закликаємо вас дотримуватись   карантинних заходів та обмежень, вони направлені на збереження вашого здоров’я і здоров’я ваших рідних та близьких.

 

                                                                                      Виконавчий комітет сільської ради

 Фото без опису

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні мешканці громади!

  В Україні наразі спостерігається погіршення епідемічної ситуації щодо коронавірусної хвороби COVID-19. В такій ситуації не буде зайвим нагадати про основні правила поведінки під час епідемії коронавірусу.

Заходи профілактики:

 • Уникайте подорожей
 • Обмежте відвідування місць, де є скупчення людей;
 • Уникайте тісного контакту з тими, хто має симптоми грипу чи застуди. Дотримуйтесь відстані  не менше 1 метра від хворих;
 • Часто і ретельно мийте руки з милом чи обробляйте антисептичними засобами для рук із вмістом спирту 60-80%;
 • Очищайте  та дезінфікуйте  поверхні столів,  ручок дверей, стільців та ін.), використовуючи побутові миючі засоби;
 • Регулярно  проводьте  вологе  прибирання  в місцях проживання та роботи, провітрювати  приміщення,  використовуючи бактерицидні лампи для знезараження повітря.
 • Використовуйте захисну маску;
 • Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки з милом;
 • Не торкайтеся немитими руками очей, носа, рота;
 • Уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;

   Якщо з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою до свого сімейного лікаря або у відділення екстреної  медичної допомоги за телефоном «103».

Як правильно використовувати захисну маску

   Одним із заходів профілактики грипу та ГРВІ та корона вірусу  є захист органів дихання від попадання вірусів. Для цього використовується медична нестерильна маска, або саморобна маска з 4 шарів марлі. При корона вірусної інфекції бажано використовувати маску-респіратор.     

   Основні правила при використання масок:

 • Маска повинна закривати ніс та рот
 • Маску потрібно замінювати кожні 3-4 години (одноразові маски повторному використанню не підлягають). При використання більшого часу в неї починають скупчуватись віруси та мікроби, що може привести до попадання їх в дихальні шляхи. Якщо маска стала вологою, її потрібно негайно змінити.
 • Носити маску на свіжому повітрі не потрібно – вона надягається при можливому контакті з хворими, при відвідуванні місць скупчення народу (у т.ч. транспорт, магазини, ринок, тощо), при  уході за хворим.
 • Використану маску необхідно акуратно зняти, зложити у поліетиленовій пакет. Одноразові маски з пакетом видаляються до сміття. Багаторазові пруться з милом, просушуються,  прасуються.
 • Після зняття маски  необхідно ретельно помити руки з милом
 • Перед надяганням нової  маски руки також повинні бути чистими

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ !

                                                                        Виконавчий комітет сільської ради

Шановні громадяни!

   Для навчання населення порядку дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій в сільській раді організовано роботу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту.

   Запрошуємо до консультаційного пункту для отримання інформації,  щодо правил поведінки, рекомендації щодо дій і способам захисту при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

 • Консультаційний пункт с.Петро-Михайлівка по вул. Миру, 70 - в  приміщенні адміністративної будівлі.
 • Консультаційний пункт с.Дніпровка по вул. Паторжинського, 42б –  в приміщенні адміністративної будівлі.
 • Консультаційний пункт с.Тернівка по вул. Центральна, буд. 4 - в приміщенні адміністративної будівлі.
 • Консультаційний пункт с.Гнаровське по вул. Ювілейна, буд. 1 б - в приміщенні адміністративної будівлі.

 

                                                                                                          Виконавчий комітет сільської ради

 

 

Шановні громадяни!

    Відповідно до Плану проведення технічної перевірки територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення  Департаментом з питань цивільного захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації 31 березня 2021 року з 13 години 30 хвилин до 14 години 10 хвилин буде проводитися технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням відповідних місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення.

   Основна мета проведення перевірки – визначення працездатності систем оповіщення.

   Просимо громадян зберігати спокій, безпідставно не хвилюватися, не панікувати та займатися повсякденними справами.

 

                                                                      Виконавчий комітет сільської ради

 

Про небезпеку пожеж у природних екосистемах

 

          Шановні  громадяни, керівники підприємств, фермерських господарств, установ та організацій!

      Виконавчий комітет сільської ради закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється  спалювання сміття, рослинності у природних екосистемах, у тому числі стерні, післяжнивних залишків на полях як під час зернозбиральної компанії, так і після її завершення,  розводити багаття поблизу лісових насаджень, сухої рослинності, на полях.

    Згідно  статті 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння:

 – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду:

– тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   Відповідно до статті 245 «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом:

– караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

   Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки:

– караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

    Враховуючи вищевикладене, просимо вас забезпечити обкошування та оборювання хлібних масивів смугою не менше 4 метрів в місцях прилягання до лісових масивів та автомобільних магістралей в період досягнення воскової стиглості, виконання встановлених законодавством правил пожежної безпеки щодо недопущення спалювання стерні, післяжнивних залишків на земельних ділянках, що використовуються господарством як під час зернозбиральної кампанії, так і після її завершення.

    Просимо забезпечити виконання плану заходів щодо запобігання виникненню пожеж в екосистемах протягом пожежонебезпечного періоду  2021 року на території Петро-Михайлівської сільської ради, затвердженого рішенням виконкому від 9 березня 2021 року №40.

 

                                                                                                                                     Виконавчий комітет сільської ради

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь