Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області інформує

Дата: 08.09.2020 17:21

Рятувальники нагадують: подбайте про пожежну безпеку свого житла

Фото без опису04.09.2020 року о 12 год. 32 хв. до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу, що виникла в житловому будинку в с. Матвіївка по вул. Центральній.

Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить будинок та домашні речі в ньому на загальній площі 30 кв.м.

О 13:39 вогнеборці локалізували загорання, а о 15:06 – повністю ліквідували та провели розбір і проливку конструкцій для запобігання повторному займанню. Від ГУ ДСНС залучалось 2 одиниці техніки та 7 чоловік особового складу.

Під час пожежі 20-річний син власниці домоволодіння отримав опіки І-ІІ ступеню Фото без описуверхнього плечового ступеню. Постраждалого каретою швидкої допомоги госпіталізували до лікарні.

Вогнем знищено частково конструктивні елементи будинку, електромережа, облицювання стін та стелі будинку, побутова техніка, меблі, речі домашнього вжитку. Пожежа призвела до значних збитків.

Ймовірною причиною пожежі стали великі перехідні опори в електромережі будинку.

Перехідні опори мають місце за будь – яких способів з’єднання провідників один з одним, а також з контактними затискачами щитів машин, приладів і апаратів. За умови гарного контакту і правильного з’єднання перехідні опори незначні і практично не відрізняються від опорів інших ділянок електричного ланцюга. З часом перехідний опір контактів збільшується, а у випадках їх порушення в місцях з’єднання різко зростає.

Великі перехідні опори (ВПО) утворюються за рахунок:

• погіршення електропровідності через утворення твердих оксидних плівок, підгоряння контактних поверхонь, їх забруднення маслянистими нашаруваннями і пилом;

• ослаблення, розхитування та порушення щільності болтових контактів через вібрацію, різницю коефіцієнтів температурного розширення матеріалу болтів і шин;

• підвищення напруги в матеріалі контактів і їх пластичної деформації через переохолодження болтових з’єднань.

Найбільш частіше виникнення ВПО спостерігається в наступних випадках та місцях електричного ланцюга:

• в місцях з’єднання проводів між собою, коли використовується скрутка проводів;

• в місцях підключення проводів до апаратів без спеціальних затискачів і накінечників;

• в місцях з’єднання проводів, виконаних за допомогою пайки з використанням кислоти;

• в місцях контактів, процес роботи яких схильний до вібрації;

• в рубильниках, магнітних пускачах, вимикачах, штепсельних роз’ємах (розетках та вилках), на контактних елементах результаті зниження притискного зусилля, недовключення.

Шановні громадяни, рятувальники закликають дбати про пожежну безпеку свого житла! Нехтування правилами пожежної безпеки досить часто призводить до  виникнення  пожеж, значних матеріальних втрат, а іноді травмування та загибелі людей.

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області