Зміни у Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства
Інформуємо про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2024 № 871 внесено зміни до Порядків надання грантів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу».
Даною постановою розширено перелік потенційних отримувачів грантів на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличного господарства, зокрема, які:
- перебувають та провадять господарську діяльність на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси;
- здійснюють виробництво (без додавання спирту) та/або реалізацію вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових.
Крім того, зміни до Порядку надання грантів на створення садівництва, ягідництва та виноградарства, передбачають, зокрема:
- розширений перелік регіонів для вирощування кісточкових порід. Збільшено загальну площу для посадок персика, абрикоса, обліпихи, малини, смородини, аґрусу, ожини, порічки внаслідок зменшення загальної площі посадок під лохиною та чорницею;
- уточнений період, протягом якого отримувач гранту на сад зобов'язаний створити відповідну кількість сезонних робочих місць,
- виключена вимога щодо встановлення системи зрошення та водозабору для винограду
Нагадуємо, що державна грантова програма «Робота» діє 31 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».
Гранти надаються у розмірі до 70% вартості проєкту, але не більше 10 млн гри на сад та 7 млн грн на теплицю. Заявник має профінансувати власними або кредитними коштами не менше 30% вартості проєкту. Обов'язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників. Для садів від 5 до 10 постійних і 125-425 сезонних працівників залежно від найменування насаджень. Для теплиць не менше 4 постійних та 10 сезонних працівників на гектар площі модульної теплиці.